Kde mají soukromníci naději?
V podnikání se nezažívají vždy jenom dobré časy. Tyto jsou někdy střídány i dobami, kdy se zase až tak moc nedaří, případně kdy se nedaří dokonce ani trochu. Tak už to tu prostě chodí. Jenže ať už se daří v podnikání nebo ne, je jisté, že podnikatel musí žít dál a jeho firma musí fungovat. A když na to nejsou vlastní peníze, je třeba takové prostředky získat někde jinde, aby bylo možné zlé časy překonat.
A kde je tak nahonem vzít? Odkud získat finanční pomoc, která by pomohla neprosperujícímu podniku udržet se nad vodou? Často není jiné východisko než půjčka. Protože jenom ta může nabídnout peníze i těm soukromníkům, kteří si je zrovna nevydělali. Pochopitelně jde jen o dočasnou pomoc, pochopitelně se takto pořízené peníze musí později znovu vrátit svému majiteli, ale přesto mohou pomoci. Protože se s nimi dá zvládnout komplikovaná situace a dá se obnovit ziskový provoz firmy toho z podnikatelů, který by to bez ní možná vůbec nezvládl.
Ale není půjčka jako půjčka. A tak se i podnikatelům stává, že si vezmou půjčku, která je pro ně moc drahá nebo jinak nevýhodná. Anebo se stává, že se zajímají o dokonalou půjčku, ale nemají naději ji dostat, protože nesplňují kritéria, která by podle poskytovatelů takové půjčky splňovat měli. Zejména ti, kdo vydělávají jen málo nebo mají záznamy v registrech dlužníků, nedokážou často uspět v bankách. A když přesto potřebují peníze, a to rychle a výhodně, zbývají jim už jenom hypotéky bez registru, u kterých se poměry žadatelů o ně zase až tak přísně neprověřují. Tady to není jako v bankách, kde musí být žadatelé a jejich situace dokonalost sama.
U nebankovní hypotéky se namísto složitého prokazování kvalit žadatele a jeho poměrů dává do zástavy nemovitost. Touto se podnikatel zaručí za to, že bude patřičně splácet, a vše je na nejlepší cestě k získání tak potřebné finanční pomoci, která spasí podnikání.